Tack alla ni som anmälde er till Framtidens HR 2025. Såväl för er som var med oss under dagen, på plats eller online, som för de av er som inte kunde komma, finns här under en begränsad tid inspelningarna från samtliga pass.
Den här sidan kommer att vara öppen tills vidare, men av upphovsrättsliga skäl är nu ett antal av inspelningarna nedtagna från sidan.
Dagens moderator Marie Wikander tillsammans med Joel Heister, VD Benifex Norden och Joakim Rosdahl, CPO Sysarb
Matt Macri Waller, Founder & CEO of Benifex:
Remarkable experiences: navigating AI (föredrag på engelska).
Det är ett stort arbeta att implementera EU:s lönetransparens-direktiv. Malin Jonsson, Product Manager på Benifex och Joakim Rosdahl, CPO på Sysarb, berättar hur du lättast går tillväga.
Vad arbetsgivare och pensionssparare bör tänka på när det gäller långsiktigt sparande (Niklas Englund och Gustav Levi Bratt, Lifeplan)
Breakout session: Crashcourse i EU:s direktiv om lönetransparens (Daniel Edenholm – SYSARB)
Skapa jobbarkitektur för EU:s lönetransparensdirektiv – Linnéa Molin, Sysarb)
Breakout session från Sysarb: Live Q&A om EU-direktivet – möt vår expertpanel som svarar på alla dina frågor om Pay Transparency (Linnéa Molin, Sysarb, Johan Stridh, Massive och Maria Ullerfors, Holmen)
AI i er HR-plattform – från trend till funktion (Malin Börefelt och Sara Nordlöf, Benifex)
Hur Pay Transparency kan implementeras i er plattform och kan göra skillnad i medarbetarresan (Sanne Pedersen och Malin Jonsson, Benifex)
Från skyddshjälm till holistisk hälsa – arbetsgivarens nya ansvar. En resa genom 100 år av hälsotänk på jobbet (Laurina Qvarnström och Martin Westin, Benifex)